Vis dažniau namų įrengimui lietuviai renkasi pačią natūraliausią medžiagą – medį

Pakitęs gyvenimo būdas paskatino investicijas į nekilnojamąjį turtą, o specialistai fiksuoja ne tik didelį jo įsigijimų aktyvumą, bet ir itin išaugusį namų remonto bei jų atnaujinimo mastą. Aukštaitijos medienos prekybos ir apdirbimo įmonė UAB „Medžio aura“ sulaukia vis daugiau klientų, kurie renkasi medines dailylentes vidaus arba išorės apdailai.

Bendrovės bendra steigėjas Darius Miliauskas sako, jog jų produkcija universali, gali būti paruošta naudoti tiek lauko sąlygomis, tiek ir viduje. 

Tai pat nesunkiai derinama su įvairiausiais stiliais: antikiniu, avangardiniu, modernistiniu, klasikiniu ir įvairioms jų tendencijoms. Pasak verslininko, interjere medis garantuoja išskirtinį komfortą ir palankų mikroklimatą.

„Šiandien yra daugybė būdų, kaip tradicinę medžiagą – medį – interjere panaudoti moderniai. Tikriausiai todėl per kelerius pastaruosius metus matome ženklų pardavimų augimą,  ypač balintų dailylenčių, skirtų vidaus apdailai. Jų vien per praėjusius metus pardavėme net penkis kartus daugiau. Balintas lentas pamėgo ne tik Lietuvos dizaineriai, bet ir užsienio. Tenka pripažinti, kad  vidaus ir išorės apdailai paruošta mediena keliauja į Švediją, Norvegiją, Airiją. Skandinavai, rinkdamiesi apdailos medžiagas, vertina kainos ir kokybės santykį. Jie pastebi, kad mūsų mediena puikiai paruošta, o kainuoja gerokai pigiau nei kitose šalyse“, – sako D. Miliauskas.

Santykinai maža kaina, estetika, ekologija, greitai atliekami darbai – bene pagrindiniai kriterijai, kurie padarė įtaką, jog ir vėl atsigręžta į tai, ką žmonės Lietuvoje mėgo prieš kelis dešimtmečius. Panašu, jog šįkart prie medžio sugrįžtame su dar didesne jėga ir įkvėpimu, tikėdamiesi niekur neregėto  išskirtinumo.

„Authentic Interior” dizaino tinklaraščio įkūrėja, Interjero dizainerė Aida Šniraitė teigia, jog vėl atrasta medinė puošyba, akcentuojant gerą savijautą, komfortą, suartėjimą su gamta ir tvarumą, bus itin aktuali mažiausiai dar kelerius artimiausius metus. Dizaino tendencijų kuratorė tokių įžvalgų parsivežė ir iš 2021-ųjų Milano Dizaino Savaitės renginių, kuriuose bene labiausiai diskutuota apie interaktyvų dialogą tarp žmogaus, gamtos ir architektūros, kur „Natūrali Prabanga” (Natural Luxury) fokusuojasi į Premium medžiagas, apvalesnes organines formas, rankų darbo gaminius, amatininkystę.

„Šiais bei ateinančiais metais bus juntamas tokių naujų interjero dekoro stilių kaip La Dolce Vita, Naujasis Minimalizmas, Modernico ir kitų dominavimas. Juos sieja natūralios, Premium medžiagos bei kokybiški, tvarūs puošybos elementai. Pavyzdžiui, namai kurti naujojo minimalizmo stiliumi bus panašūs į Natūralios Prabangos stilių. Tai yra visiška priešingybė iki šiol vyravusiam šaltam moderniam, prie kurio jau esame pratę. Medis – tiek apdirbtas, tiek neapdirbtas Rustic – taip pati bus gausiai naudojamas visuose kambariuose bei ant įvairių paviršių pradedant grindimis ir baigiant smulkiu dekoravimu. Jaukų medį dar labiau sušildysime derindami su stambaus audimo lino ir kitais natūraliais audiniais, moderniais ir skulptūriškais meno kūriniais, rankų darbo dekoru. Interjere taip pat bus nemažai Wabi-Sabi, tolimųjų bei artimųjų rytų intarpų, natūralaus akmens bei metalo, taip pat populiarės tvarus ir apgalvotas kokybiškų baldų bei statybinių medžiagų parinkimas bei kuo natūralesnis jų apdirbimo būdas“, – sako A. Šniraitė.

Kad medis tinkamai tarnautų,  „Medžio aura“ komanda visada klientams rekomenduoja prieš montavimą, savaitę, medžiagas palaikyti namuose, kad jos prisitaikytų prie patalpų klimatinių sąlygų. Atliekant darbus geriausia, kai šilta arba įjungtas šildymas.

Tuo tarpu įsirengiant terasą, tvorą ar lentas naudojant namo lauko apdailai, būtina atkreipti ypatingą dėmesį į tai, kaip mediena paruošta atmosferinių reiškinių poveikiui.

Pramoninio medienos dažymo privalumai

Šiuo būdu atliekamas darbas turi keletą privalumų, palyginus su rankiniu darbu.

  1. Užtikrinamas tolygus dažų paskirstymas

Dažant medieną pramoniniu būdu darbą atlieka automatinė mašina, kuri užtikrina, kad gruntas ir dažas bus užteptas tolygiai. Šį darbą atliekant keliems žmonėms rankomis su šepetėliais, kiekvieno braižas bus unikalus, skirtingas. Todėl bendras lentų raštas gali būti ne vienodas, o padaryti viską iki galo užtruks labai ilgai.

  1. Neperdžiūna saulėje

Apdirbama mediena negali būti veikiama natūralių atmosferinių reiškinių, nes dažai, pigmentas nespėja įsigerti. Todėl lentos greičiau blunka, sutrumpėja jų tarnavimo laikas. Taip pat dėl per greito džiuvimo lentos deformuojasi, išsikraipo. Lygiai taip pat neigiamai jas veikia ir saulė, ir drėgmė, ir netinkama temperatūra.

  1. Sandėliavimas apsaugo nuo lietaus ar šalčio

Medieną reikėtų sandėliuoti, laikyti paslėptą nuo saulės, lietaus ir šalčio bei šiek tiek pridengtą. Jeigu ką tik nudažytos lentos prisitrauks vandens, vėliau sumontavus jos pradės džiūti ir taip pat deformuosis. Klientas gali apkaltinti pardavėjus, kad pardavė drėgną medieną, bet ir iš tiesų ji tampa nekokybiška dėl netinkamų sąlygų dažymo metu. Taip pat negalima dažyti esant žemesnei nei penkių laipsnių teigiamai temperatūrai.

Dažymas, montavimas ir spalvų parinkimas iš vienų rankų

Įmonėje „Medžio aura“ pramoninis lentų dažymas atliekamas laikantis visų reikalavimų. D. Miliauskas sako, jog telkiamas dėmesys į kokybę, o ne kiekybę tam, kad klientas sugrįžtų ir kitą kartą. Įmonėje yra patalpos-sandėliai, kur mediena laikoma kol išdžius. Procesas automatizuotas: mašinos su specialiais šepečiais tolygiai įtriną tiek gruntą, tiek dažus.

Vietoje galima nusipirkti kokybiškų medžiagų terasoms, grindims, vidaus ir lauko dailylenčių. Dažymo metu, pastebėjus lentoje iškritusią šaką ar nulūžusį špuntą, jos pakeičiamos kitomis, kokybiškomis, o su defektais parduodama pigiau.

„Medžio aura“ vadovas priduria, jog per 10 darbo metų ne tik dažant, bet ir montuojant yra atrinkti laiko patikrinti ir išbandyti produktai, dažai bei mediena. Įmonėje dirbantys specialistai gali pakonsultuoti montavimo, dažymo bei spalvų derinimo klausimais. Taigi, teikiamos visapusiškos paslaugos iš vienų rankų.