Kokius medsraigčius rinktis terasai?

Keičiantis metų laikams ir oro sąlygoms, terasų lentos bringsta, džiūsta, o džiūdamos linksta, riečiasi. Jeigu terasai montuoti naudota šiaurinė pušis, tuomet medienos įtempimo jėgos bus nedidelės. Tačiau jeigu Jūsų terasai montuoti naudotas Sibiro maumedis, tuomet medienos įtempimo jėgos yra didelės.

Medienos įtempimo jėgas geriausiai atlaiko nerūdijančio plieno medsraigčiai. Jie yra elastingi, dėl to džiūdama terasinė lenta tokio medsragčio nenutraukia. Nerūdijantis ir rūgštims atsparus plienas gali būti žymimas A2 arba A4. Jeigu yra žymėjimas A4, tuomet toks medsraigtis bus labiau elastingas, jo lūžimo ir tąsumo riba bus didesnė, nei medsraigčio, pažymėto A2.

Jeigu Jūsų terasai montuoti naudota impregnuota šiaurinė pušis, tuomet galima naudoti medsraigčius iš grūdinto plieno, kurių korozijos klasė yra C4. Šie medsraigčiai bus ženkliai pigesni už nerūdijančio plieno medsraigčius. Medsraigčiai, pagaminti iš grūdinto plieno nebus ilgaamžiai, jie bus kietesni, ir dėl to greičiau lūžtantys veikiant medienos jėgai. Dėl to visuomet verta rinktis nerūdijančio plieno medsraigčius, nors jie yra brangesni už C4, tačiau vertinant visą terasos įrengimo sąmatą, medsraičiai užima nedidelę sąmatos dalį.