Panevėžiečiai atranda balintą medį

Rasa Jasiukaitis

Didžiausia regiono medienos ir jos detalių dažytoja UAB „Medžio aura“ namų interjerui skirtų lentų per mėnesį realizuoja iki 1000 m2. Dizaino kūrėjai skelbia apie medinių puošybos komponentų patalpose atgimimą.

Santykinai maža kaina, estetika, ekologija, greitai atliekami darbai – bene pagrindiniai kriterijai, kurie padarė įtaką, jog ir vėl atsigręžta į tai, ką žmonės Lietuvoje mėgo prieš kelis dešimtmečius. Panašu, jog šįkart prie medžio sugrįžtame su dar didesne jėga ir įkvėpimu, tikėdamiesi niekur neregėto  išskirtinumo.

Iš naujo pamėgti lentas ir tašus patalpų viduje, kaip jau tapo tradicija, lietuvius paskatino tie patys, nuolatos statybų madas diktuojantys, skandinavai. Beje, didelė dalis balintos medienos gaminių keliauja būtent į Šiaurės Europos šalyse įsikūrusių tautiečių ir vietos gyventojų namus.

Interjero dizainerė Gabrielė Bakanė, Panevėžyje veikiančios studijos „GN Interior Design“ įkūrėja, sako, jog jos klientai vis dažniau renkasi organiškas natūralias medžiagas, o medis bendrame kontekste sparčiai populiarėja.   

„Pagrindinė medžio populiarumo interjere priežastis – ilgaamžiškumo ir jaukumo jausmas. Žinoma, labai didelę įtaką daro ekologijos banga: medis draugiškas ne tik žmonėms, bet ir aplinkai. Vienas iš svarbiausių nuolat akcentuojamų aspektų, renkantis šią medžiagą interjerui, yra būtent jaukumo bei šilumos pojūčio poreikis – basomis žengiant medinėmis grindimis, lipant mediniais laiptais, liečiant medinį baldą ir, žinoma, žiūrint į natūralaus medžio detales. Neatkartojami medienos raštai suteikia interjerui prabangos – ne blizgančios ar pompastiškos – bet natūralios subtilios prabangos. Nuostabu ir tai, jog ši medžiaga yra be galo universali ir dera bet kokio stiliaus interjere: nuo industrinio, suteikdama jam kontrasto, iki klasikinio“, – tvirtina dizainerė G. Bakanė, kurios įsitikinimu, niekas negali atstoti medinių detalių erdvei suteikiamo elegancijos jausmo, o tokių interjerų poreikis ir toliau augs: pompastika sparčiai stumiama lauk ir į jos vietą tvirtai stoja taisyklingos linijos, natūralios formos bei spalvos.

Per mėnesį apie 10 tūkst. m2 lentų nudažančios UAB „Medžio aura“ steigėjas Darius Miliauskas taip pat sako, jog jų produkcija universali ir tinka bet kokiam stiliui: antikiniam, avangardiniam, modernistiniam, klasikiniam bei įvairioms jų tendencijoms. Pasak verslininko, interjere medis garantuoja išskirtinį komfortą ir palankų mikroklimatą.

„Šiandien yra daugybė būdų, kaip tradicinę medžiagą – medį – interjere panaudoti moderniai. Per kelerius pastaruosius metus matome ženklų pardavimų augimą,  ypač balintų lentų. Jų vien per praėjusius metus pardavėme net penkis kartus daugiau. Balintas lentas pamėgo ne tik Lietuvos dizaineriai, bet ir užsienio. Tenka pripažinti, kad  vidaus apdailai paruošta mediena keliauja į Skandinavijoje gyvenančių lietuvių namus. Emigrantai, rinkdamiesi apdailos medžiagas, vertiną kainos ir kokybės santykį. Jie pastebi, kad mūsų mediena puikiai paruošta, o kainuoja gerokai pigiau nei bet kur kitur užsienyje“, ž sako D. Miliauskas.

Kad medis tinkamai tarnautų, „Medžio aura“ komanda visada klientams rekomenduoja prieš montavimą, savaitę, medžiagas palaikyti namuose, kad jos prisitaikytų prie patalpų klimatinių sąlygų. Atliekant darbus, geriausia tai daryti, kai šilta arba įjungtas šildymas.

Beje, specialistai pastebi, jog balinta eglė, bėgant laikui, įgauna gelsvumo atspalvį, o pušis – rausvą. Eglinius medienos komponentus labiau mėgsta estetai.