Pramoninis dažymas

Sulėtėjęs gyvenimo ritmas karantino metu tai dar viena gera proga peržvelgti savo buitį ir imtis darbų, kuriuos anksčiau tekdavo atidėti. Galbūt pats laikas įsirengti terasą, tvorą ar padailinti namą lauko dailylentėmis?

Jeigu planuojate atlikti šiuos ir panašius darbus, jums pravers žinios, kaip geriausiai turėtų būti atliktas medienos dažymas.

Medienos dažymas pagal visas rekomendacijas

Intervalai yra labai svarbu, nes jei gruntas nėra įsigėręs į medį, tada nėra užtikrinamas geras dažo sukibimas. Dedant dažų sluoksnius patartina taip pat išlaikyti intervalus. Jei tą dieną dengiamas vienas sluoksnis, tai tik kitą dieną turi būti dažomas antras.

Ant neišdžiuvusios medienos dažant antrą sluoksnį, užsitepa mažiau dažų, prarandamas tolygumas. Kai kurie dažytojai taip sutaupo, tačiau galutiniame rezultate tokios lentos, ypač lauke, veikiamos drėgmės, tarnaus trumpiau, dažai gali pradėti luptis jau po 2-jų metų.

Pramoninio medienos dažymo privalumai

Šiuo būdu atliekamas darbas turi keletą privalumų, palyginus su rankiniu darbu.

1. Užtikrinamas tolygus dažų paskirstymas

Dažant medieną pramoniniu būdu darbą atlieka automatinė mašina, kuri užtikrina, kad gruntas ir dažas bus užteptas tolygiai. Šį darbą atliekant keliems žmonėms rankomis su šepetėliais, kiekvieno braižas bus unikalus, skirtingas. Todėl bendras lentų raštas gali būti ne vienodas, o padaryti viską iki galo užtruks labai ilgai.

2. Neperdžiūna saulėje

Apdirbama mediena negali būti veikiama natūralių atmosferinių reiškinių, nes dažai, pigmentas nespėja įsigerti. Todėl lentos greičiau blunka, sutrumpėja jų tarnavimo laikas. Taip pat dėl per greito džiuvimo lentos deformuojasi, išsikraipo. Lygiai taip pat neigiamai jas veikia ir saulė, ir drėgmė, ir netinkama temperatūra.

3. Sandėliavimas apsaugo nuo lietaus ar šalčio

Medieną reikėtų sandėliuoti, laikyti paslėptą nuo saulės, lietaus ir šalčio bei šiek tiek pridengtą. Jeigu ką tik nudažytos lentos prisitrauks vandens, vėliau sumontavus jos pradės džiūti ir taip pat deformuosis. Klientas gali apkaltinti pardavėjus, kad pardavė drėgną medieną, bet ir iš tiesų ji tampa nekokybiška dėl netinkamų sąlygų dažymo metu. Taip pat negalima dažyti esant žemesnei nei penkių laipsnių teigiamai temperatūrai.

Dažymas, montavimas ir spalvų parinkimas iš vienų rankų

Pramoninis lentų dažymas atliekamas laikantis visų reikalavimų. Telkiamas dėmesys į kokybę, o ne kiekybę tam, kad klientas sugrįžtų ir kitą kartą. Įmonėje yra patalpos-sandėliai, kur mediena laikoma kol išdžius. Procesas automatizuotas: mašinos su specialiais šepečiais tolygiai įtriną tiek gruntą, tiek dažus.

Vietoje galima nusipirkti kokybiškų medžiagų terasoms, grindims, vidaus ir lauko dailylenčių. Dažymo metu, pastebėjus lentoje iškritusią šaką ar nulūžusį špuntą, jos pakeičiamos kitomis, kokybiškomis, o su defektais parduodama pigiau.

Įmonėje dirba skirtingi specialistai, kurie gali pakonsultuoti montavimo, dažymo bei spalvų derinimo klausimais. Taigi, teikiamos visapusiškos paslaugos iš vienų rankų.

 

TIKKURILA – Lietuvoje žinomos dažų lyderės, prekiaujančios vidaus ir lauko darbams skirtais produktais bei gaminiais.

Tikkurila produktai dažų pasaulyje vertinami dėl savo ilgaamžiškumo, patikimumo, o dabar – ir dėl dėmesio aplinkai bei atitikimo ekologijos kriterijams. Nuo 1862 m. veiklą skaičiuojanti kompanija nuolat tobulina savo gaminius, meistriškai išlaikydama pusiausvyrą tarp vis griežtėjančių aplinkosaugos reikalavimų ir aukštai iškeltos šiaurietiškos kokybės kartelės.

Visada rekomenduojame tik pramoninį dažymą dėl dviejų priežasčių – kokybės ir greičio. Dažant automatizuotai  užtikrinamas tolygus padengimas. Cechuose dažyta mediena laikoma bei džiovinama tik tinkamiausioje temperatūroje, todėl išvengiama šilumos svyravimų, kurie labai kenkia gaminiams. Ir – joks žmogus neužtikrins tokios paruošimo bei dažymo spartos.